Unimot: Nie ma przesłanek do obniżki wynagrodzeń z powodu pandemiiWarszawa, 20.05.2020 (ISBnews) - Nie ma obecnie przesłanek do obniżki wynagrodzeń w Grupipe Unimot z powodu koronawirusa, poinformował prezes Adam Sikorski.

"Nawet przy założeniu, że II kwartał nie będzie dla nas tak dobry jak I kwartał, nie ma obecnie przesłanek do obniżki wynagrodzeń w grupie kapitałowej z powodu koronawirusa" - powiedział Sikorski w trakcie wideokonferencji.

Zastrzegł, że ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła, bo zgodnie z zapowiedziami zostanie podjęta pod koniec maja.

"Wydaje się jednak, że jeżeli nie nastąpią na rynku jakieś dynamiczne, niekorzystne zmiany, obniżki wynagrodzeń nie będą potrzebne" - dodał prezes.

Unimot specjalizuje się w obrocie olejem napędowym, biopaliwami, gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG) oraz energią elektryczną. Jako członek międzynarodowego stowarzyszenia Avia International, od 2017 roku rozwija w Polsce sieć stacji paliw pod marką Avia. W marcu 2017 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW po przejściu z NewConnect. Spółka miała 4,45 mld zł skonsolidowanych przychodów w 2019 r.

(ISBnews)