Nie ma też zakazu wjazdu do kraju dla osób posiadających stałe prawo pobytu w Bułgarii i członków ich rodzin. Obywatele bułgarscy mogą wracać swobodnie i bez kwarantanny.

Bez ograniczeń mogą wjechać do kraju pracownicy medyczni i socjalni, jeżeli cel ich pobytu jest związany z walką z epidemią koronawirusa, załogi samolotów i statków, członkowie oficjalnych zagranicznych delegacji, dyplomaci, pracownicy sezonowi oraz osoby, zatrudnione w turystyce. Osoby te, z pewnymi wyjątkami nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny, która obowiązuje jednak innych przybyszów, poza kierowcami tirów.

Od piątku w Bułgarii wolno uprawiać sporty grupowe, ale nie można organizować zawodów sportowych. Piłkarska liga powinna wznowić mecze na początku czerwca. Widzowie nie będą jednak wpuszczani na stadiony.

Według ostatnich danych Krajowego Sztabu Operacyjnego w Bułgarii stwierdzono 2 372 przypadki zakażenie Covid-19, zmarło 125 osób. W ciągu ostatniej doby liczba zakażonych wzrosła prawie dwukrotnie w porównaniu z początkiem bieżącego tygodnia i wyniosła 41.

Ewgenia Manołowa (PAP)