Prospekt emisyjny giganta ubezpieczeniowego PZU trafił do Komisji Nadzoru Finansowego - informuje "Puls Biznesu".

Jak podaje "Puls Biznesu", prospekt emisyjny PZU SA został złożony we wtorek 9 marca 2010 r. w Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowaną ofertą publiczną sprzedaży akcji i dopuszczeniem oraz wprowadzeniem akcji ubezpieczyciela do obrotu na GPW.

>>> Czytaj także: Leszkiewicz: Debiut PZU - najwcześniej w połowie maja

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Jak podała agencja ISB cytując prezesa PZU Andrzeja Klesyka, spółka dokłada wszelkich niezbędnych starań, aby była przygotowana do przeprowadzenia oferty publicznej wtedy, kiedy będzie to możliwe. "Ze względu na to, że PZU SA nie zamierza podnosić kapitału, ostateczna decyzja co do terminu zależeć będzie oczywiście od decyzji akcjonariuszy, sprzedających i warunków rynkowych" - powiedział prezes PZU Andrzej Klesyk, cytowany w komunikacie.

Reklama

Według wcześniejszych informacji, IPO PZU ma składać się przynajmniej z 14,9% walorów sprzedawanych przez spółkę specjalnego przeznaczenie (10% akcji PZU wniesionych przez holenderskie Eureko i 4,9% akcji SP). Zawarta w ub.r. ugoda przewiduje w ramach stopniowego wyjścia Holendrów z PZU zbycie kolejnych 5% akcji w procesie IPO ubezpieczyciela, co doprowadzi do zmniejszenia ich udziału do 18%, a docelowo - do poniżej 13%.

Na rynek trafi 17,2 mln sztuk akcji towarzystwa. Minimalna wartość oferty przekracza 5 mld zł.

W końcu lutego Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) podało, że - zgodnie z umową z Eureko - wybrało konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, w transakcji debiutu publicznego PZU. Rolę oferującego będzie pełnić PKO BP, natomiast rolę krajowych współprowadzących księgę popytu - PKO BP i DM BOŚ.

Resort podał wówczas, że "intencją akcjonariuszy jest, aby debiut publiczny PZU miał miejsce w połowie 2010 roku".