„Naszym celem jest podpisanie ostatecznej umowy w pierwszej połowie marca. Chcemy przeprowadzić proces integracji operacyjnej do końca czerwca tego roku"- powiedział prezes Investors Holding Maciej Wiśniewski, cytowany w komunikacie. Zaznaczył, że z punktu widzenia klientów DWS Polska połączenie nie będzie wiązało się z żadnymi niedogodnościami.

Bez zmian pozostanie sieć sprzedaży czy numery rejestrów. Bezpośrednio po transakcji Investors Holding będzie kontrolował dwa towarzystwa funduszy inwestycyjnych - Investors i obecne DWS Polska. Docelowo jednak oba TFI zostaną połączone pod marką Investors. Wcześniej transakcję zaakceptował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

>>> Czytaj też: Ranking funduszy inwestycyjnych: styczeń na minusie

Po połączeniu Investors TFI będzie zarządzało aktywami o wartości ponad 2,2 mld zł. W portfelu Investors TFI znajdą się zarówno fundusze zamknięte, jak i otwarte o szerokiej gamie strategii inwestycyjnych. Investors TFI będzie nadal współpracował z DWS Holding umożliwiając polskim inwestorom coraz szerszy dostęp do funduszy z globalnej oferty DWS. Investors Holding jest właścicielem 100 proc. akcji Investors TFI, który zarządza 5. publicznymi funduszami zamkniętymi o łącznych aktywach 795 mln zł (stan na koniec 2010 r.) oraz 80 proc. Domu Inwestycyjnego Investors (pozostałe 20 proc. należy do dwóch członków zarządu DI).