"Łącznie oferta objęła 2 700 000 akcji w cenie 5,50 zł za sztukę. Nowi akcjonariusze obejmą 25,8% udziałów w spółce, a szacowana kapitalizacja spółki po emisji wyniesie 58 mln zł. Spółka oczekuje, że jej akcje zostaną dopuszczone do obrotu na rynku NewConnect w czerwcu" - czytamy w komunikacie.

Selvita, powstała w 2007 roku, jest obecnie największą niezależną firmą badawczo rozwojową w branży life science w nowych krajach Unii Europejskiej. "Nasze cząsteczki, oprogramowanie i usługi znalazły nabywców wśród największych światowych koncernów i największych firm w kraju" - powiedział prezes Paweł Przewięźlikowski, cytowany w komunikacie.

Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych cząsteczek chemicznych oraz rozbudowę infrastruktury laboratoryjnej. "Największym nowym akcjonariuszem spółki został Dr Tadeusz Wesołowski, twórca sukcesu jednego z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce - firmy Prosper (obecnie część grupy Neuca). Dr Wesołowski wejdzie w skład Rady Nadzorczej spółki obejmując w niej funkcję Wiceprzewodniczącego" - czytamy dalej.

Doradcami Selvity w procesie pozyskania kapitału były CC Group, pełniąca funkcję autoryzowanego doradcy oraz Biuro Maklerskie Alior Banku.