Plany spółki zakładają także 3-krotny wzrost obrotów do 2011 r.

"Na rynek NewConnect wprowadzamy prawie wszystkie akcje spółki, a cena emisyjna wyniesie 9,20 zł. W efekcie kapitalizacja Baltony przekroczy 100 mln zł i będziemy w dziesiątce największych spółek na tym rynku. A w ciągu najbliższego roku chcemy przenieść się na rynek główny GPW" - powiedziała na konferencji prasowej Grzybowska.

Obecnie dominującym (ponad 80% udziałów) akcjonariuszem w spółce jest Flemingo International, czołowy międzynarodowy operator sklepów wolnocłowych. Celem strategicznym inwestora na najbliższe kilka lat jest dalszy rozwój Baltony oraz konsolidacja operatorów stref i sklepów wolnocłowych w naszym regionie Europy. Już dziś Baltona posiada 2 sklepy w Rumunii, a do końca roku planuje kolejne otwarcia w tym kraju.

"Chcemy konsolidować rynek w regionie zarówno poprzez zakup istniejących, ale rozdrobnionych operatorów, jak i budowanie sklepów w kolejnych lokalizacjach. Dzięki temu oraz rosnącemu ruchowi lotniczemu w Polsce chcemy do 2015 r. trzykrotnie zwiększyć przychody spółki" - dodała prezes.

W 2010 r. spółka miała 155,6 mln zł przychodów i 5,4 mln zł zysku EBITDA, a prognoza na rok 2011 zakłada odpowiednio 175 mln zl przychodów i 14 mln zł EBITDA. Oznacza to, że w 2015 r. Baltona chce zbliżyć się do 0,5-mld przychodów.