"Oferta wyniesie w sumie 3 mln akcji serii D i G, stanowiących 14,6% w podwyższonym kapitale zakładowym oraz 11,1% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. W ramach Transzy dla Inwestorów Instytucjonalnych do objęcia będzie 825 tys. akcji serii G oraz do sprzedaży 1,425 mln akcji serii D. W ramach Transzy Otwartej do objęcia będzie 275 tys. akcji serii G oraz do sprzedaży 475 tys. akcji serii D" - czytamy w komunikacie.

W celu większego rozproszenia akcji 1,9 mln walorów chce sprzedać także Supernova Fund, jeden z dotychczasowych akcjonariuszy spółki, podano także. Przedział cenowy, w jakim przyjmowane będą deklaracje nabycia w book-building, wynosi od 9 do 11 zł za akcję.

Podanie do publicznej wiadomości ostatecznej ceny zaplanowano na 12 października. Zamknięcie publicznej subskrypcji nastąpi 17 października, natomiast na 20 października 2011 r. wyznaczono termin zamknięcia publicznej subskrypcji.

Przydział akcji ma nastąpić do 6 dni roboczych po dniu zamknięcia publicznej subskrypcji. Oferującym jest Dom Maklerski IDM SA.

"Strategia działania Grupy Bowim zakłada konsekwentny rozwój i umacnianie naszej pozycji wśród największych dystrybutorów stali w Polsce. Planujemy m.in. rozbudowę własnej sieci dystrybucji, chcemy też systematycznie powiększać oferowany przez nas asortyment i zakres oferowanych usług. W planach mamy też akwizycję firm o podobnym profilu działalności" – powiedział wiceprezes Bowimu Jacek Rożek, cytowany w komuniakcie.

Reklama

Grupa Bowim jest jednym z liderów na rynku dystrybucji wyrobów hutniczych (m.in. blach, kształtowników, prętów, rur), wyróżniających się na tle konkurencji bardzo szerokim asortymentem wyrobów hutniczych oraz kompleksowością świadczonych usług. Dystrybucja produktów odbywa się poprzez własną sieć sprzedaży. Spółka zajmuje się również produkcją prefabrykatów zbrojeniowych oraz serwisem blach.

Oferuje także usługi montażu stali zbrojeniowej na potrzeby budownictwa infrastrukturalnego oraz usługi transportowe towarów zakupionych przez kontrahentów.

W 2010 r. przychody Grupy Kapitałowej Bowim wyniosły 804,6 mln zł, wobec 747 mln zł w 2009 r. Zysk netto w 2010 r. sięgnął 8,7 mln zł, w 2009 r. Spółka zanotowała stratę w wysokości 19 mln zł. Wyniki za pierwsze półrocze 2011 r. Bowim planuje opublikować przed rozpoczęciem oferty.