W czerwcu Getin Holding poinformował, że planuje wydzielić ze swojej grupy Getin Noble Bank, który połączy się z przejętym wcześniej Allianz Bankiem (jego nowa nazwa to Get Bank) w kwietniu 2012 roku.

Transakcja ma trzy główne etapy – przekształcenia w grupie, wydzielenie Getin Noble Banku oraz połączenie z Allianz Bankiem. Obecnie realizowany jest drugi etap - podział Getin Holding poprzez wydzielenie do Allianz Banku oddziału Getin Holding w Warszawie, który posiada m.in. pakiet 93,7% akcji Getin Noble Banku. Wcześniej nazwa Allianz Banku, przejętego w maju tego roku została zmieniona na Get Bank.

Obecni akcjonariusze Getin Holding otrzymają akcje nowej emisji Get Banku zgodnie z dotychczasowym udziałem w GH. Następnym krokiem będzie wprowadzenie na giełdę Get Banku, co planowane jest na listopad tego roku. W ostatnim etapie nastąpi połączenie Get Banku i Getin Noble Banku.

Przejmującym będzie Get Bank, ale połączony bank zmieni nazwę na Getin Noble Bank. W grupie Getin Holding działalność bankowa będzie realizowana przez Idea Bank, który koncentruje się na obsłudze przedsiębiorstw.

Ponadto w grupie pozostaną Getin International, skupiający działalność zagraniczną (grupa Plus Banku, grupa Carcade i Kubabank, Sombelbank), Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, Powszechny Dom Kredytowy, PF Leasing i MW Trade.