Iweii.com, należące do notowanej na głównym rynku Grupy ADV, rozpoczęło ofertę prywatną o wartości 2,605,0 mln zł, poinformowała spółka w komunikacie.

W II kwartale przyszłego roku Iweii.com planuje debiut na NewConnect, a w IV kwartale ma przejąć spółkę z segmentu "Yellow Pages". "Iweii.com - spółka działająca w obszarze marketingu afiliacyjnego i m-couponingu, stowarzyszona w Grupie ADV, notowanej na rynku głównym GPW w Warszawie - rozpoczęła ofertę prywatną.

Wartość oferty wyniesie od 2,6 do 5 mln zł. Iweii.com planuje debiut akcji na rynku NewConnect w II kwartale 2012 roku" - czytamy w komunikacie. Celem Iweii.com jest zwiększenie tempa rozwoju niestandardowych serwisów sprzedażowych, w tym promocja i aktywna sprzedaż usług oraz rozszerzenie portfolio innowacyjnych rozwiązań, dedykowanych sektorowi e-commerce i m-commerce.

"Inwestycja w akcje Grupy ADV, jak i każdej z upublicznionych dotychczas spółek z Grupy - czyli SMT Software i Codemedia - na etapie realizowanych ofert prywatnych akcjidały możliwość uzyskania inwestorom trzycyfrowej stopy zwrotu"– powiedział prezes Grupy ADV Konrad Pankiewicz, cytowany w komunikacie.

Spółka deklaruje, że środki pozyskane z emisji akcji serii D Iweii.com przeznaczy m.in. na: Integrację oraz rozwój platform poznajomosci.pl i HotDeals, ekspansję geograficzną na terenie głównych miast Polski, rozwój struktur sprzedażowych, rozwój sieci HotSpot oraz akwizycję podmiotu z segmentu „Yellow Pages" w IV kwartale 2012 r.