To 344. spółka notowana oraz 165. debiut w tym roku na alternatywnym rynku akcji GPW. Około godziny 13:30 kurs wynosił 2,00 zł, co oznacza spadek o 9,09% wobec ceny odniesienia wynoszącej 2,20 zł.

Fiten SA zajmuje się hurtowym obrotem energią elektryczną na rynku polskim oraz na rynkach europejskich (Czechy, Niemcy, Austria). Działalność spółki na tych rynkach przejawia się w bezpośrednim handlu z partnerami, na platformach brokerskich oraz na giełdach energii w środkowej Europie.

Fiten prowadzi również działalność w zakresie detalicznej sprzedaży energii elektrycznej odbiorcom końcowym. Aktualnie jest sprzedawcą energii elektrycznej dla ponad 160 podmiotów na terenie całego kraju. Wśród klientów firmy są salony samochodowe, sieci sklepów spożywczych i aptek, firmy z przemysłu ciężkiego, przedsiębiorstwa wodociągowe, a także jednostki samorządu terytorialnego.

Emitent tworzy grupę kapitałową w skład której wchodzą 4 podmioty zajmujące się: budową i obsługą elektrowni biogazowych i produkcja paliw odnawialnych z biomasy.