"W ramach private placement spółka pozyskała 2,5 mln zł, które zamierza przeznaczyć na rozszerzenie swojej oferty dla sektora TSL. Debiut ten ma być pierwszym jaki odbędzie się na NC w 2012 roku" - czytamy w komunikacie. "Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji jesteśmy w stanie znacznie rozszerzyć zakres oferowanych przez nas usług, a tym samym pełniej wykorzystać potencjał europejskiego rynku transportowego, który znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Mam tu na myśli przede wszystkim rynek niemiecki, gdzie obserwujemy duże zainteresowanie transportem intermodalnym i na którym od niedawna posiadamy własne przedstawicielstwo w postaci spółki zależnej Oliwia Trans GMBH" - powiedział prezes spółki Grzegorz Misiąg, cytowany w komunikacie.

W ostatnich miesiącach spółka uruchomiła międzynarodowe call center w Gliwicach, które będzie świadczyć usługi europejskim firmom transportowym w zakresie transportu intermodalnego. Dodatkowo Uboat Line wprowadził elektroniczny system poboru opłat drogowych we Włoszech, Francji i Hiszpanii oraz umożliwił swoim klientom zamawianie przepraw promowych dla samochodów ciężarowych za pośrednictwem strony internetowej oraz dokonywania płatności online. Kolejnym krokiem w kierunku rozszerzenia i optymalizacji zakresu usług dla firm transportowych będzie zwrot podatku VAT na trasach europejskich.

Działalność firmy skoncentrowana jest na wyszukiwaniu oraz rezerwacji połączeń promowych, które realizowane są na trasach morskich basenu Morza Bałtyckiego, Północnego, jak i Adriatyku. Oferta spółki obejmuje zarówno promy dla ciężarówek, jak również tanie bilety promowe na rejsy pasażerskie. Za pośrednictwem Uboat Line klienci mogą zarezerwować m.in. miejsca na promy do Szwecji, Anglii, Irlandii oraz innych popularnych portów. Spółka jest liderem w obrębie tego rynku. W ostatnim czasie spółka rozszerza działalność o nowe usługi dedykowane firmom transportowym zajmującym się przewozem towarów drogą lądową, powietrzną i w formie frachtu morskiego.