Fachowcy.pl

Spółka Fachowcy.pl, prowadząca serwis internetowy stanowiący źródło wiedzy o przedsiębiorcach i o oferowanych przez nich usługach i produktach, zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 15 lutego - poinformowała GPW w komunikacie. Spółka Fachowcy.pl Ventures prowadzi serwis internetowy www.fachowcy.pl stanowiący praktyczne źródło wiedzy o przedsiębiorcach, a w szczególności o oferowanych przez nich usługach i produktach.

Farmacol

MSP dopuściło Farmacol i cztery inne podmioty do dalszego etapu procesu prywatyzacji spółki Polskie Tatry - podało MSP w komunikacie. Podstawowa działalność spółki Polskie Tatry koncentruje się w trzech segmentach rynku usług turystycznych: usługi hotelarskie, gastronomiczne i rekreacja. Ponadto spółka prowadzi działalność w zakresie wynajmu nieruchomości i handlu detalicznego. W 2010 r. spółka miała 16,7 mln zł przychodów i 9,53 mln zł zysku.

Reklama

Bomi

Operator sieci delikatesów Bomi uplasował emisję11 mln akcji serii R, poinformowała spółka w komunikacie. „Emisja doszła do skutku wobec objęcia i należytego opłacenia przez inwestorów 11.000.000 akcji serii R. W wyniku subskrypcji objęte zostały zatem wszystkie wyemitowane w ramach podwyższenia kapitału akcje serii R. Tym samym wysokość objętego i opłaconego, w ramach podwyższenia, kapitału zakładowego spółki wynosi 1.100.000 zł" – czytamy w komunikacie.

Robyg

Grupa deweloperska Robyg planuje przekazanie klientom przynajmniej 800 mieszkań w 2012, powiedział prezes spółki Wojciech Okoński. Spółka spodziewa się w związku z tym "rekordowych" wyników w bieżącym roku. „Grupa Robyg sprzedała w 2011 r. 1019 mieszkań, niemal podwajając swój wyczyn z 2010 r., kiedy znalazła nabywców na 542 lokale. W tym roku zamierza powtórzyć ten wynik, wprowadzając jednocześnie do oferty nowe mieszkania" – czytamy w komunikacie.

Grupa deweloperska Robyg planuje rozpoczęcie budowy ponad 1,3 tys. mieszkań i sprzedaż ponad 1 tys. lokali w 2012, podała spółka w komunikacie. „Deweloper planuje też rozpocząć w tym roku budowę kolejnych 13 etapów w swoich 6 dotychczasowych projektach. Do sprzedaży trafi także zupełnie nowa inwestycja na Bemowie, dzięki której Robyg poszerzy swoją ofertę o dodatkowe 300 mieszkań. Łącznie w nowych budowach, uruchomionych w 2012 r. powstanie ok. 1360 mieszkań o powierzchni 80 tys. m.kw." – czytamy w komunikacie.

Coal Energy

Zadłużenie netto producenta węgla działającego na Ukrainie, Coal Energy, wyniosło 12,16 mln USD na koniec 2011 roku, podała spółka w komunikacie. Z komunikatu wynika, że gotówka spółki na koniec ub.r. wyniosła 23,77 mln USD, całkowite bieżące zobowiązania 19,56 mln USD z tego bieżący dług finansowy to 4,9 mln USD. Zobowiązania długoterminowe i niepieniężne wynosiły 25,93 mln USD, z kolei całkowite zobowiązania Coal Energy na koniec ub.r. wyniosły 52,2 mln USD, jednocześnie całkowite zadłużenie wyniosło 11,61 mln USD, a zadłużenie netto 12,16 mln USD.

ZA Puławy

Spółka CTL Kolzap z Puław, należąca do grupy CTL Logistics, będzie obsługiwała bocznicę kolejową Gdańskich Zakładów Nawozów Fosforowych z grupy Zakładów Azotowych Puławy (ZAP) przez trzy lata, podała spółka w komunikacie. „Poprzez naszą spółkę CTL Kolzap, już świadczymy usługi na rzecz Zakładów Azotowych Puławy. Trzyletni kontrakt z kolejnym podmiotem należącym do Grupy Puław jest potwierdzeniem statusu CTL jako eksperta w obsłudze firm chemicznych. (…) Nowy kontrakt z gdańską spółką, to dla Grupy CTL również kolejny przyczółek w węźle logistycznym, jakim jest port morski" – powiedział prezes CTL Logistics Jacek Bieczek, cytowany w komunikacie. Umowa zawarta między CTL Kolzap a GZNF Fosfory przewiduje kompleksową obsługę manewrową i spedycyjną bocznicy, bieżące utrzymanie stanu technicznego taboru kolejowego tj. wagonów i lokomotyw manewrowych oraz utrzymanie stanu technicznego infrastruktury kolejowej. To czwarty podmiot obsługiwany w ramach Grupy CTL przez CTL Kolzap, podano również.

Euromark Polska

Jednostkowe wyniki sprzedaży Euromark Polska, właściciela marek Alpinus i Campus, w styczniu 2012 roku wyniosły 9,49 mln zł i były wyższe o 2,7 proc. od wyników osiągniętych rok wcześniej, podała spółka w komunikacie. >>>>

Kofola

Producent napojów Kofola osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 1,336 mld zł, EBIT na poziomie 54 mln zł, EBITDA na poziomie 132 mln zł oraz zysk netto w wysokości 27 mln zł w 2011 roku, podała spółka w komunikacie. >>>>

Elektrobudowa, Qumak-Sekom

Konsorcjum w skład którego wchodzą Elektrobudowa (lider), Qumak-Sekom oraz przedsiębiorstwo Agat ma umowę na wykonanie dodatkowych prac na Stadionie Narodowym, poinformowały Elektrobudowa oraz Qumak-Sekom w raportach giełdowych. Aneks do umowy zawartej z konsorcjum budującym stadion ma wartość 18,50 mln zł. "Aneksem nr 5 wyłączono część robót z zakresu umownego. Równocześnie, dodatkową umową oraz zleceniem z dnia 30 grudnia 2011 r., rozszerzono zakres prac w ramach budowy Stadionu Narodowego. Łączna wartość robót objęta umowami dodatkowymi wynosi 18.503.976,36 zł netto (kwota szacunkowa, która może ulec zmianie). Termin zakończenia prac objętych dodatkowymi umowami został określony na 15.03.2012 r." - czytamy w raporcie Qumak-Sekom. Wynagrodzenie należne konsorcjum Elektrobudowa - Qumak-Sekom - Agat z tytułu realizacji prac na budowie Stadionu Narodowego, z uwzględnieniem zawartych aneksów i umów dodatkowych, wynosi 138,48 mln zł.

Ronson

Firma deweloperska Ronson sprzedała 62 ze 128 oferowanych mieszkań w projekcie Verdis na warszawskiej Woli, poinformowała spółka w komunikacie. „Rośnie sprzedaż mieszkań w projekcie Verdis realizowanym przez Ronsona. Spółka znalazła już nabywców na blisko połowę mieszkań (62) ze 128 oferowanych w inwestycji na Woli" – czytamy w komunikacie.

KOV

Kulczyk Oil Ventures (KOV) uzyskała zgodę na zamianę kategorii dla licencji Olgowskoje z poszukiwawczej na produkcyjną, poinformowała spółka w komunikacie. W efekcie KOV będzie mógł produkować bez żadnych limitów. >>>>

PKP Intercity

PKP Intercity rozstrzygnęło przetarg na naprawę 45 lokomotyw za ponad 25 mln zł. Jak poinformował w poniedziałek przewoźnik, postępowanie przetargowe było podzielone na siedem odrębnych zadań. >>>>

GPW

Giełda papierów Wartościowych (GPW) podtrzymuje chęć wypłaty dywidendy z zysku za 2011 rok, ale będzie ona niższa niż w poprzednich latach ze względu na nowe inwestycje i koszty związane m.in. z rozpoczęciem handlu energią, obsługą obligacji i wdrożeniem nowego systemu inwestycyjnego, powiedział prezes GPW Ludwik Sobolewski. >>>>PKP Cargo

PKP Cargo wypracowało 237,7 mln zł zysku netto w 2011 roku, niemal cztery razy więcej niż w roku 2010 kiedy było to 61,9 mln zł, wynika z wstępnych szacunków spółki. >>>>

Kolporter

Kolporter planuje w 2012 r. zwiększyć liczbę zarządzanych salonów prasowych z 870 do 950 w ciągu tego roku, wynika z wypowiedzi wiceprezesa Mateusza Wiśniewskiego. "W tej chwili mamy ok. 870 saloników, z czego już blisko 100 tosalony Top-Press, które zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez konsumentów, jak i firmy wynajmujące lokale w centrach handlowych i komunikacyjnych. Planujemy w 2012 roku intensywny rozwój sieci Saloników Prasowych i Top-Pressów, aby osiągnąć liczbę 950 lokalizacji" - powiedział Wiśniewski cytowany w materiale prasowym spółki. Kolporter ma trzy własne sieci handlowe: saloniki prasowe, salony Top-Press oraz sklepy spożywcze Dobry Wybór.

Enea

Enea S.A. do końca 2013 roku dostarczać będzie prąd Bełchatowowi. Wartość kontraktu to 2,95 mln zł. Miasto Bełchatów rozstrzygnęło przetarg na zakup energii elektrycznej, oferta Enea S.A. okazała się najbardziej konkurencyjna - poinformowała Luiza Trocka z biura prasowego spółki. Transakcja sprzedaży energii elektrycznej przewiduje jej dostawy od lutego 2012 r. do końca 2013 r. "To pierwszy kontrahent w Bełchatowie pozyskany w wyniku przetargu publicznego, ale nie jedyny na terenie działalności naszej konkurencji z tego regionu. Grupa Enea poza +swoim terenem+, dostarcza prąd także dla Metra Warszawskiego, Tramwajów Śląskich, Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Regionalnego Centrum Gospodarki Wodnej w Tychach" - wyjaśniła.

ZCH Police, PKO BP

Zakłady Chemiczne Police podpisały aneks do umowy kredytowej z PKO BP, na mocy którego wydłużony został okres wykorzystania limitu kredytu oraz obniżona została jego marża - poinformowała spółka w komunikacie. Okres wykorzystania limitu kredytu został przedłużony z 31 grudnia 2012 roku do 30 września 2014 roku.

"Korzystny dla ZCh Police aneks do umowy kredytowej to kolejny z widocznych efektów synergii w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów. Jako Grupa mamy możliwości wynegocjować w bankach korzystniejsze warunki, co przekłada się na uzyskanie niższego oprocentowania. To również dowód poprawy kondycji finansowej i rosnącej wiarygodności Zakładów dla kredytodawców" - poinformował cytowany w komunikacie prezes Polic Krzysztof Jałosiński. Umowa kredytu w formie limitu kredytowego została podpisana w styczniu 2007 roku.