KGHM podnosi pensje, bo wymagają tego przepisy

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
9 marca 2012, 04:16
Po raz pierwszy od czterech lat Polska Miedź podnosi podstawowe pensje, gdyż wynika to z przepisów - informuje "Parkiet".

Średnia płaca ma zwiększyć się (bez nagrody z zysku) o 4,5 proc., m.in. za sprawą podniesienia od stycznia tego roku stawek płac zasadniczych i powiązanych z nimi dodatków. Na wzrost mają również wpływ wyższe premie i nagrody oraz większy ekwiwalent za deputat węglowy. Projekt porozumienia zarząd KGHM przedstawił związkowcom.

W ubiegłym roku średnia płaca w KGHM, licząc nagrodę z zysku, wyniosła ok. 9 tys. zł brutto.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: praca
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj