Hussar Gruppa, firma transportowa działająca w Europie Zachodniej, planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect, poinformowała spółka w komunikacie.

Wcześniej, spółka chce przeprowadzić ofertę prywatną i pozyskać kilka milionów złotych.

"Celem Hussar Gruppa jest debiut na NewConnect do końca bieżącego roku. Z prywatnej oferty chce pozyskać kilka milionów złotych z przeznaczeniem głównie na dofinansowanie linii biznesowych Hussar Innovations, Hussar Parts, Hussar Cash oraz Hussar Claims Solutions" - czytamy w komunikacie.

Hussar Gruppa świadczy usługi w Europie Zachodniej, głównie w Niemczech, Francji, krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Posiada bazy i warsztaty naprawcze w Luksemburgu, Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. "W ciągu trzech lat zamierzamy stać się najlepiej zarządzaną średniej wielkości firmą transportową w Europie. Ale transport to tylko jeden z kilku elementów naszej działalności.

Jako jedyni na rynku oferujemy klientowi kompleksową ofertę, od usług typu TSL przez pomoc drogową, handel i produkcję części zamiennych, aż po pośrednictwo w finansowaniu projektów transportowych i reklamę mobilną na ciężarówkach. Dynamiczny rozwój nowych linii biznesowych sprawia, że potrzebujemy środków na rozwój stąd pomysł na debiut na NewConnect" - powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

Poza ofertą spedycyjną i logistyczną zajmuje się także usługami z zakresu reklamy mobilnej, innowacji technicznych, usług finansowych, a także handlem częściami do ciężarówek oraz pomocą drogową i prawną.