Zajmująca się sprzedażą części zamiennych do samochodów i akcesoriów w internecie AlejaSamochodowa.pl planuje zadebiutować w II kw. na rynku NewConnect, poinformowała spółka.

Wcześniej firma przeprowadziła ofertę prywatną, z której pozyskała 0,95 mln zł.

"W ofercie poprzedzającej debiut AlejaSamochodowa.pl na NC sprzedano 9,5 mln akcji, pozyskując 0,95 mln zł. Przed ofertą kapitał akcyjny spółki dzielił się na 14 mln akcji, w których 13,99 mln należało do spółki AlejaSamochodowa.pl sp. z o.o. kontrolowanej przez Viktora Arderikhina" - czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała, że środki z emisji zostaną wykorzystane dla sfinansowania planów rozwojowych, w tym planowanemu wejściu na rynki innych krajów Unii Europejskiej.

"W drugiej połowie roku zamierzamy uruchomić nowe wersje językowe naszych e-sklepów. W pierwszej kolejności planujemy wejść na rynek niemiecki, w planach mamy również uruchomienie francuskiej i czeskiej wersji językowej, jak również skierowanie naszej oferty do odbiorców ze Skandynawii" - powiedział prezes Viktor Arderikhin, cytowany w komunikacie.

AlejaSamochodowa.pl prowadzi sprzedaż za pośrednictwem dwóch wyspecjalizowanych portali: alejasamochodowa.pl i megafura.pl. W ofercie pierwszego znajdują się przede wszystkim części karoseryjne, drugi specjalizuje się w sprzedaży akcesoriów samochodowych. Obecnie spółka rozszerza ofertę o części do tuningu samochodów, które będą sprzedawane za pośrednictwem portalu alejatuningowa.pl.