Inwestycja została częściowo sfinansowana ze środków pozyskanych z emisji akcji we wrześniu 2011 roku

Na rynku NewConnect spółka zadebiutowała we wrześniu 2011 roku pozyskując prawie milion złotych, od tego czasu konsekwentnie realizuje założone cele emisyjne. Część środków przeznaczono na zwiększenie zatowarowania magazynów, natomiast pozostałą kwotę zainwestowano w budowę hali wysokiego składowania o powierzchni ponad 700 m2. – Realizacja tego celu pozwoli nam nie tylko na zwiększenie niezależności spółki w zakresie magazynowania wyrobów, ale i umożliwi wydajniejszą dystrybucję towarów. To dla nas bardzo ważny aspekt, szczególnie w kontekście nowej grupy produktowej, którą zamierzamy wprowadzić do sprzedaży na początku czerwca – komentuje Paweł Koś, prezes Global Trade SA. – Ponadto, dzięki tej inwestycji wyeliminujemy koszty związane z dzierżawą magazynów, co w efekcie przełoży się na osiągane przez nas wyniki finansowe – dodaje Koś.

Magazyn przeszedł pozytywnie procedurę dopuszczenia do użytkowania i zostanie otwarty już w tym tygodniu. Dodatkowo, w bezpośrednim sąsiedztwie nowopowstałej hali, rozpoczęto budowę kolejnego magazynu przeznaczonego wyłącznie dla towarów o niskiej wrażliwości na warunki atmosferyczne. Tak daleko posunięte inwestycje są konsekwentną realizacją strategii Global Trade, zakładającą podwojenie sprzedaży do końca roku i transfer na rynek podstawowy GPW w 2013 roku. Nowe perspektywy otwiera również współpraca z dużym inwestorem – spółką Auto Hit, która w lutym przejęła akcje Global Trade o wartości 2 mln zł.

Po I kwartale zysk spółki sięgnął 149 tys. zł, co oznacza wzrost o 70 proc. w stosunku do I kwartału 2011 r. Prognozy na 2012 zakładają przychody spółki na poziomie 15,5 mln zł, a zysk netto w kwocie 1,8 mln zł. Możliwa jest również kolejna emisja akcji, z której środki zostałyby przeznaczone na zakup maszyny do produkcji rury instalacyjnej wielowarstwowej i rozpoczęcia jej produkcji w Polsce. Wartość emisji wyniosłaby ok 3 mln zł - czytamy w komunikacie spółki.