Forsal logo

Obama chce zachowania ulg podatkowych dla klasy średniej

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
9 lipca 2012, 19:08
Barack Obama opowiedział się w poniedziałek za tym, by Kongres USA przedłużył o rok ulgi podatkowe dla Amerykanów, których roczny dochód jest mniejszy niż 250 tys. USD. Jednocześnie podkreślił, że czas już, by wygasły ulgi podatkowe dla najbogatszych.

"Tu nie chodzi o opodatkowywanie tych, którzy tworzą miejsca pracy, tu chodzi o pomoc dla tych, którzy tworzą miejsca pracy" - oświadczył prezydent, zwracając uwagę, że 97 proc. właścicieli małych firm zarabia mniej niż 250 tys. USD rocznie. Jednocześnie podkreślił, że kontynuacja ulg podatkowych dla najlepiej zarabiających jest jednym z głównych powodów wzrostu deficytu budżetowego.

Associated Press zwraca uwagę, że Biały Dom ponownie podnosi kwestię podatków dla klasy średniej, doskonale wiedząc, iż kontrolowana przez Republikanów Izba Reprezentantów nie zaakceptuje proponowanych rozwiązań, jeśli nie będą one obejmować także przedłużenia ulg podatkowych dla najlepiej zarabiających. Agencja nazywa tę sytuację "symptomem legislacyjnego i politycznego impasu" przed listopadowymi wyborami.

Zdaniem AP Obama chce odwrócić uwagę wyborców od bezrobocia, utrzymującego się na poziomie 8,2 proc. i od trudnej sytuacji gospodarczej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: podatki
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj