Transakcja ma być zrealizowana na początku października 2012 roku.

„Spółka specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu oprogramowania oraz rozwiązań informatycznych dla sektora bankowego i rynku finansowego. Spółka kontrolowana jest przez inwestora prywatnego i działa w Rosji od lat dziewięćdziesiątych. Obecnie Spółka jest jednym z liderów rynku. Wśród klientów Spółki znajdują się małe, średnie i duże instytucje finansowe oraz banki działające zarówno w Rosji, jak i w Krajach Wspólnoty Niepodległych Państw" – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z założeniami stron Listu intencyjnego planowana transakcja ma być zrealizowana na początku października 2012 roku. Podpisanie Listu oraz planowana transakcja jest zgodna ze strategią Asseco mającej na celu jej dalszy rozwój międzynarodowy, podano również.

Asseco zobowiązało się do nieujawniania nazwy spółki oraz warunków transakcji do czasu sfinalizowania przedmiotowej umowy.

Asseco Poland miało 90,70 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2012 roku wobec 85,50 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 1393,00 mln zł wobec 1143,30 mln zł rok wcześniej.