Jak donosi "Rzeczpospolita", wykładowcą Viamody Industrial Szkoły Wyższej w Warszawie została córka premiera Donalda Tuska - Katarzyna, założycielka bloga modowego Makelifeeasier.pl.

"Katarzyna Tusk będzie prowadzić warsztaty dotyczące mediów społecznościowych w branży fashion" - mówi dr Piotr Stefaniuk, rektor Viamoda Industrial. Podkreśla, że sukcesy córki premiera w blogosferze pokazują, że Katarzyna Tusk doskonale zarządza swoim blogiem i dlatego warto ją zatrudnić na uczelni.

"W branży odzieżowej w Polsce i na świecie standardem stało się zapraszanie do współpracy blogerek i blogerów, ponieważ stanowią oni jedną z najbardziej opiniotwórczych grup. Liczba sympatyków poszczególnych blogów często znacznie przewyższa liczbę czytelników tradycyjnych magazynów o modzie" - tłumaczy "Rzeczpospolitej" rektor VMI.

Karierę wykładowcy od października zacznie też Maja Sablewska, była menedżerka m.in. Natalii Kukulskiej i Dody, a także była jurorka pierwszej edycji telewizyjnego show TVN „X-Factor”. Będzie prowadziła zajęcia w Wyższej Szkole Promocji w Warszawie na specjalności marketing rozrywki.

Także Tomasz Jacyków, stylista i celebryta, ma gościnnie prowadzić zajęcia na studiach podyplomowych „Zarządzanie marką modową”, które od października zostaną uruchomione w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Jak podkreślają specjaliści, z którymi rozmawiała "Rzeczpospolita", zatrudnianie przez uczelnie celebrytów ma na celu promocję uczelni i przyciągnięcie do niej większej liczby studentów.