Dom Maklerski WDM wprowadzi grupę Emmerson na rynek główny GPW poinformowała spółka w komunikacie. Biuro maklerskie sporządzi dla Emmersona prospekt emisyjny i pomoże w procedurach związanych z przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek główny.

"Dom Maklerski WDM SA podpisał umowę z grupą Emmerson SA, jedną z największych i najbardziej rozpoznawalnych polskich grup kapitałowych działających na rynku nieruchomości, na mocy której broker sporządzi prospekt emisyjny, umożliwiający debiut grupy Emmerson na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie" - głosi komunikat.

DM WDM informuje także o dużym zainteresowaniu wiodących spółek z NewConnect zmianą rynku notowań na GPW.

"Zainteresowane rynkiem głównym GPW są nie tylko spółki, które planują przeprowadzić pierwszą ofertę pierwotną (IPO) i dopiero stać się spółkami publicznymi. Dołączeniem do prestiżowego grona spółek z GPW zainteresowane są również wiodące spółki z rynku NewConnect. Im także pomagamy w rozwoju i dokonaniu zmiany rynku notowań" - powiedział wiceprezes DM WDM Wojciech Grzegorczyk, cytowany w komunikacie.

Dom Maklerski WDM jest niezależną od dużych grup bankowych instytucją działającą od 2005 r.

Spółka koncentruje swoją działalność w dwóch obszarach. Pierwszym jest wprowadzanie spółek na GPW (rynek regulowany) oraz NewConnect (rynek alternatywny), pre-IPO oraz emisje wtórne spółek publicznych. Drugim obszarem są inwestycje na rynku niepublicznym i publicznym. Działalność inwestycyjna rozwijana jest w trzech obszarach: private equity, wierzytelności i nieruchomości.

Od sierpnia 2007 r. akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie –najpierw na NewConnect, zaś od lipca 2011 r. - na rynku głównym GPW.