GUS: Wskaźnik koniunktury w budownictwie wzrósł do -26 pkt w marcu

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
22 marca 2013, 10:30
Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w budownictwie ukształtował się w marcu br. na poziomie minus 26, czyli poprawił się o 4 pkt wobec poprzedniego miesiąca, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS) w komunikacie.

Poprawę koniunktury sygnalizuje 12 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 38 proc. (przed miesiącem odpowiednio 9 proc. i 39 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

"Ogólny klimat koniunktury w budownictwie oceniany jest w marcu nieco mniej pesymistycznie niż w lutym, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Oceny bieżące i prognozy portfela zamówień, produkcji budowlano-montażowej oraz sytuacji finansowej są mniej niekorzystne od formułowanych w ubiegłym miesiącu" - głosi komunikat.

Przedsiębiorcy przewidują spadek cen robót budowlano-montażowych nieco mniej znaczący od zapowiadanego w lutym, podał też GUS.

Przedsiębiorcy zgłaszają w marcu wykorzystanie mocy produkcyjnych na poziomie 60% (wobec 63 proc. w analogicznym miesiącu ub. r.).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj