"Dynamika przychodów była spora w 2012 roku i chcemy ją utrzymać. Nie podajemy prognoz, ale od 2014 roku, kiedy biznes na tyle okrzepnie, że będziemy mogli mówić o przychodach i kosztach, możemy zdecydować się publikacje szacunków finansowych" - powiedział Kotlicki podczas konferencji prasowej.

W 2012 roku Grupa Midas wypracowała blisko 90 mln zł przychodów wobec ok. 31 mln zł rok wcześniej.

Obecnie Midas rozpoczyna drugą fazę budowy sieci 3,4 tys. stacji. Struktura finansowania tego projektu to: ok. 200 mln zł obligacje serii A, 150 mln zł kredytu inwestycyjnego i 100 mln zł środków z emisji akcji serii D. Zakończona faza pierwsza budowy sieci to 690 stacji zrealizowanych za 192 mln zł.

Spółka wskazuje, że rozmawia z Bankiem Zachodnim WBK na temat finansowania fazy trzeciej, która szacunkowo obejmuje 700 stacji. Ich realizacja odbywałaby się od 2014 r. Midas podaje, że obok kredytu, źródłem finansowania byłyby środki własne z przepływów pieniężnych.

"W II kw. 2013 roku chcemy zamknąć rozmowy z bankiem. Chcemy mieć finansowanie dopięte, ale ta faza realizacji jest na obecnym etapie opcjonalna" - powiedział prezes Midasa Krzysztof Adaszewski.

Midas, należący do telekomunikacyjnej grupy miliardera Zygmunta Solorza - Żaka, chce do końca roku zwiększyć liczbę stacji bazowych do 2,0 tys. z 1,3 tys. obecnie. Cały program inwestycyjny - zakładający zwiększenie liczby stacji do 4,8 tys. w połowie 2016 r. - ma kosztować ponad 1,0 mld zł. W skład Grupy Midas wchodzą m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.