Dobry sentyment na globalnych rynkach pozwoli na pozytywny start notowań na GPW

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
11 kwietnia 2013, 09:39
 Poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie kontrakty sugerują pozytywne rozpoczęcie sesji notowań ciągłych w Warszawie w czwartek. Zdaniem analityków kluczowe dla sesji będą dane makro ze Stanów Zjednoczonych.

"Po wczorajszej sesji WIG20 jest na najlepszej drodze do trwałego opuszczenia strefy wsparcia w rejonach 2320-2330 pkt. Prestiżowy indeks zyskał w środę 1,0 proc. i notuje obecnie wartość 2370.51 pkt. Dobry sentyment zagościł również pośród inwestorów zza Oceanem" - powiedział analityk BDM, Krzysztof Zarychta.

Na zamknięciu DJIA wzrósł o 0,88 proc., Nasdaq zyskał 1,83 proc., a indeks S&P 500 wzrósł o 1,22 proc. Tym samym do indeksu DJIA, który śrubuje od kilku sesji swoje historyczne rekordy, dołączył indeks S&P500. W centrum zainteresowania znalazły się w środę informacje z FED.

"Z opublikowanych minutes z marcowego posiedzenia banku wynika, że kilku członków FOMC jest zdania, iż amerykański bank centralny powinien zacząć wprowadzać zmiany w programie skupu obligacji w dalszej części tego roku, a zakończyć go do końca roku. Dodatkowo członkowie są zaniepokojeni o niepożądane skutki polityki luzowania ilościowego, jeśli miałaby ona być utrzymana zbyt długo. Informacje te nie wydaja się jednoznacznie pozytywne, niemniej jak widać nie przeszkadza to bykom w śrubowaniu nowych rekordów" - zauważył ekonomista.

Dodatkowo poznaliśmy plan przyszłorocznego budżetu USA wg prezydenta Obamy, który zakłada redukcję deficytu do 4,4 proc. PKB, gównie poprzez redukcję wydatków socjalnych, jak emerytury i opieka zdrowotna dla starszych. Przy takim sentymencie wydaje się, iż należy przynajmniej do końca tygodnia, zakładać wzrosty i próbę ataku przez blue chipy linii 2400 pkt., gdzie należy zlokalizować kluczowy opór. Na rozstrzygnięcia całej sesji wpływ będą mieć dane makro ze Stanów Zjednoczonych. O 14.30 poznamy liczbę wniosków o zasiłek dla bezrobotnych (365 tys.) oraz zmiany cen importu i eksportu. Wartości prognoz to odpowiednio -0,5 proc. m/m i 0,1 proc. m/m.

"W centrum zainteresowania mogą znaleźć się również wystąpienia szefa Fed z Filadelfii (12.00) oraz szefa Fed z St. Louis (14.30). Biorąc pod uwagę poranne rosnące wartości kontraktów na zachodnioeuropejskie kontrakty należy spodziewać się dziś pozytywnego rozpoczęcia sesji notowań ciągłych w Warszawie" - podsumował Zarychta.

W czwartek na zamknięciu azjatyckie giełdy w większości zwyżkowały.

INDEKSY W AZJI - 11.04.2013
IndeksKurs (pkt)zm. pkt.zmiana
TOPIX INDEX (TOKYO)1147,2926,252,34%
NIKKEI 22513549,16261,031,96%
HANG SENG22101,2766,710,3%
SHANGHAI SE COMPOSITE2219,55-6,53-0,29%
SHENZHEN SE COMPOSITE919,12-2,74-0,3%
TAIWAN TAIEX7857,98105,181,36%
KOSPI1949,8014,220,74%
S&P/ASX 2005007,0739,070,79%
MSCI ASIA APEX 50868,247,170,83%
Tematy: giełda
Źródło: ISBnews
Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj