"Kwartalna sprzedaż, w ujęciu wolumenowym, dwóch należących do Grupy ACE zakładów produkujących na rynek motoryzacyjny (Fuchosa i EBCC) spadła w pierwszym kwartale 2013 roku o 2% w ujęciu rok-do-roku i osiągnęła 8,5 miliona części" - głosi komunikat.

Spółka podała, że przyczyną niewielkiego obniżenia sprzedaży ACE są słabsze wyniki sprzedaży na rynku motoryzacyjnym (r/r), mające bezpośredni wpływ na poziom produkcji samochodów, która spadła w Europie o 10%.

"W Europie Zachodniej, której produkcja bardziej wpływa na sprzedaż spółki, spadła o 12,4%. Wyniki naszej sprzedaży, znacznie powyżej wartości rynkowych, zostały osiągnięte dzięki nowym projektom oraz dobrej pozycji rynkowej obu zakładów motoryzacyjnych ACE" - czytamy w komunikacie.

Grupa ACE jest w Europie wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych do układów hamulcowych i specjalizuje się w elementach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na GPW w 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ACE sięgnęły 98,62 mln euro w 2012 r.