"Chcielibyśmy móc wypłacać maksymalnie o 10% więcej dywidendy w każdym kolejnym roku. To jest długoterminowa polityka dywidendowa deklarowana przez głównych właścicieli, nie zapisana nigdzie, nie uchwalona przez walne zgromadzenie. Priorytet ma możliwość realizacji programu rozwoju, a jeśli z jakichś względów wypłata dywidendy ograniczałaby tę możliwość, to wówczas będzie ona niższa lub jej nie będzie wcale" - powiedział Pachla podczas spotkania z dziennikarzami.

Spółka wypłacała dywidendę przez trzy ostatnie lata.

"Z zysku za 2012 roku zarząd zaproponował 85,10 zł dywidendy na akcję i jest to jest ok. 10% więcej niż rok temu" - powiedział wiceprezes.

Pachla poinformował także, że LPP nie planuje żadnej emisji akcji.

"Dwaj najwięksi akcjonariusze maja ponad 60% udziałów i tego nie chcą zmieniać. Nie chcą rozwadniać kapitału, bo chcą nadal kierować spółką" - powiedział Pachla.

Reklama

Rada nadzorcza LPP zarekomendowała akcjonariuszom przeznaczenie na dywidendę 154,01 mln zł z ubiegłorocznego zysku wynoszącego 348,83 mln zł. Kapitał LPP dzieli się na 1.831.123 akcje.

LPP podało w opublikowanym dziś raporcie kwartalnym, że planuje w tym roku zwiększenie sieci sklepów o 240 placówek i osiągnięcie powierzchni handlowej ok. 580 tys. m2.

W I kw. 2013 roku powierzchnia sieci sklepów wzrosła o 19,6 tys. m kw. Na koniec I kw. 2013 roku grupa LPP dysponowała 1.104 sklepami o łącznej powierzchni 453 tys. m2.