Synthos wstrzymał produkcję w czeskich zakładach spółki w związku z zagrożeniem powodziowym, podała spółka w komunikacie. Termin wznowienia produkcji nie jest znany.

"W związku z zaistniałą sytuacją powodziową w Czechach i wynikającym z niej zagrożeniem zalania zlokalizowanej nad Wełtawą w Kralupach stacji pomp, która stanowi niezbędny element utrzymania w ruchu jednostek produkcyjnych, w dniu dzisiejszym została podjęta decyzja o zatrzymaniu produkcji w zakładach produkcyjnych w jednostkach zależnych od emitenta zlokalizowanych w Kralupach nad Wełtawą tj. w Synthos Kralupy a.s., Synthos PBR s.r.o. oraz Tamero Invest s.r.o" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie zarząd poinformował, że zakłady produkcyjne nie są zagrożone zalaniem.

"W związku z nadzwyczajnym charakterem sytuacji, w chwili obecnej zarząd emitenta nie posiada wystarczającej wiedzy, która pozwoliłaby na określenie okresu przestoju jednostek produkcyjnych" - podsumowano.

Grupa Kapitałowa Synthos jest czołowym producentem surowców chemicznych w Polsce i Europie. Spółka jest pierwszym w Europie producentem kauczuków emulsyjnych, siódmym na świecie producentem kauczuków różnorakich oraz trzecim europejskim producentem polistyrenu do spieniania.