Meridian Properties N.V. przełożył ofertę publiczną na okres po sezonie wakacyjnym, "przy założeniu ustabilizowania się sytuacji na rynku kapitałowym do tego czasu", podała spółka w komunikacie.

"Z powodu znaczącego pogorszenia się w ostatnich dniach warunków rynkowych, oraz zwiększonego poziomu niepewności na światowym i polskim rynku kapitałowym, planowana oferta publiczna Meridian Properties N.V. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zostaje przełożona na okres po sezonie wakacyjnym, przy założeniu ustabilizowania się sytuacji na rynku kapitałowym do tego czasu" – czytamy w komunikacie.

Meridian Properties planował na początku wakacji przeprowadzić pierwszą emisję nowych akcji o wartości ok. 200 mln euro. Większość środków z pierwotnej oferty publicznej spółka zamierzano przeznaczyć na zakup nieruchomości biurowych i handlowych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej.

Oferta publiczna skierowana miała być do inwestorów instytucjonalnych i detalicznych w Polsce, a także do inwestorów instytucjonalnych poza Polską.

Meridian Properties jest zarejestrowaną w Holandii spółka typu REIT (Real Estate Investment Trust), koncentrującą się na inwestowaniu i aktywnym zarządzaniu wysokiej jakości aktywami nieruchomościowymi na rynkach wschodzących w Europie.