Powołując się na źródła zbliżone do rozmów, gazeta poinformowała, że negocjacje idą po myśli Polic.

Podkreśla jednak, że oficjalne stanowisko spółki jest bardzo powściągliwe.

"Jesteśmy w trakcie negocjacji. Mamy nadzieję, że prowadzone rozmowy zostaną wkrótce zakończone i będziemy mogli poinformować inwestorów o wszystkich szczegółach transakcji" - poinformowało "P" biuro prasowe Polic.

O prowadzeniu negocjacji Police informały na początku lipca. Jak podano wówczas, spółka, której dotyczą negocjacje posiada ważną koncesję na eksplorację złoża piasków ilmenitowych oraz pozwolenie na eksplorację złóż fosforanu wapnia w Senegalu. Szacowana przez Police wartość potencjalnej transakcji może wynieść około 30 mln USD.

W styczniu media informowały, że ZCh Police rozważają budowę zakładu produkującego nawozy w Kenii. Jednak w tym tygodniu wiceprezes Grupy Azoty, Andrzej Skolmowski poinformował agencję ISBnews, że spółka nie planuje budowy fabryki nawozów w Afryce, trwają za to rozmowy nt. pozyskania zaplecza surowcowego dla Polic na tym kontynencie.

Główny profil działalności Z.Ch. Police S.A. to produkcja wyrobów chemicznych, wytwarzanych w dwóch segmentach branżowych: nawozy i biel tytanowa. Jest m.in. największym w Polsce producentem nawozów fosforowych i wieloskładnikowych (60% udziału w produkcji krajowej). Jej głównym akcjonariuszem są Azoty Tarnów (66% akcji).