Sprzedaż detaliczna w UE spadła w październiku o 0,4 proc. m/m

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
4 grudnia 2013, 11:04
Sprzedaż detaliczna w Unii Europejskiej spadła w październiku o 0,4 proc. w porównaniu z miesiącem wcześniej.

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w strefie euro spadła o 0,2 proc. m/m w październiku, podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W porównaniu z wrześniem sprzedaż detaliczna w strefie euro spadła o 0,2 proc., podczas gdy rynek spodziewał się wzrostu o 0,1 proc.

W całej Unii Europejskiej sprzedaż detaliczna spadła o 0,4 proc. w ujęciu miesięcznym.

Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,1 proc. wzrostu w ujęciu miesięcznym.

Eurostat podał, że w ujęciu rocznym sprzedaż detaliczna spadła o 0,1 proc. w strefie euro i wzrosła o 0,5 proc. w całej UE.

W Polsce lepiej niż rok temu, ale gorzej niż we wrześniu

Sprzedaż detaliczna wyrównana sezonowo w Polsce odnotowała wzrost o 5,0 proc. w ujęciu rocznym w październiku br. (wobec wzrostu o 7,0 proc. r/r w poprzednim miesiącu).

W ujęciu miesięcznym w październiku sprzedaż detaliczna w Polsce zmniejszyła się o 1,3 proc. 

Według Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), sprzedaż detaliczna w październiku br. wzrosła o 3,2 proc. r/r.

>>> Czytaj też: GUS: Sprzedaż detaliczna wzrosła w październiku o 3,2 proc. r/r

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISBnews
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj