Rząd szybciej dokończy Południową Obwodnicę Warszawy. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie dociągnięcia drogi ekspresowej S2 do węzła Lubelska, na wschód od stolicy.

W listopadzie ówczesny minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział dokończenie tak zwanego ringu warszawskiego, czyli całej obwodnicy miasta. Dziś Rada Ministrów, przyjęła uchwałę, w której uzupełniła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

Dopisano do niej dokończenie trasy S2 - między Puławską a węzłem Lubelska - na wschód od Warszawy. Na ten cel rząd przeznaczy prawie 38 miliardów złotych z Krajowego Funduszu Drogowego oraz z refundacji z unijnego budżetu. Z listy wypadła natomiast droga ekspresowa S3 między Legnicą a Lubawką na Dolnym Śląsku. Ma ona być finansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CEF.

>>> Zobacz jakie przeszkody stoją na drodze do ukończenia ekspresowej obwodnicy Warszawy

Od września tego roku drogą S2 można dojechać od węzła autostradowego w Konotopie pod Warszawą do ulicy Puławskiej. Dalej budowa będzie kontynuowana na wschód - tunelem pod dzielnicą Ursynów i mostem przez Wisłę, a następnie przez leśne tereny dzielnicy Wawer.

Do 2019 roku ma być ukończony cały ring warszawski - stolica będzie w całości opleciona obwodnicą składającą się z dróg S8, S2 i S17.