W obliczu kryzysu na Ukrainie Wielka Brytania rozważa zmianę umowy z Rosjanami na dostawę energii. W tym celu władze w Londynie rozważają możliwość anulowania porozumienia między Departamentem Energii i Zmian Klimatycznych (DECC) a Rosyjską Państwową Korporacją Energii Jądrowej (Rosatom).

Zostało ono podpisane we wrześniu 2013 r. i zezwalało koncernowi Rosatom na wejście na brytyjski rynek energii jądrowej. Teraz brytyjski minister ds. energii Michael Fallon poinformował parlament, że umowa jest rewidowana "w świetle ostatnich wydarzeń".

>>> Pod Warszawą policja zlikwidowała największą w Polsce fabrykę amfetaminy. Skonfiskowane półprodukty pozwoliłyby na wyprodukowanie narkotyku wartego... 4 mln zł. Policja zamknęła fabrykę amfetaminy. Znaleziono produkcję wartą... 4 mln zł4

Rosatom zawiązał już współpracę z brytyjskim koncernem Rolls Royce. Według wrześniowej umowy, miało to prowadzić do wspólnych projektów w Wielkiej Brytanii i zagranicą. Po zajęciu Krymu przez Rosję i w obliczu agresywnej polityki Kremla wobec Ukrainy Unia Europejska mówi o potrzebie uniezależnienia się energetycznego krajów Wspólnoty od rosyjskich dostaw.

>>> Które miejsce wybrałbyś jako miejsce zamieszkania? Według Sunday Times, to Bristol jest najlepszym do życia miastem w Wielkiej Brytanii. Oto najlepsze miasta do życia w Wielkiej Brytanii według Sunday Times12