Jak podaje nowy właściciel biurowca, wartość transakcji to blisko 300 mln euro.

Rondo 1 oferuje najemcom 60 tys. mkw. powierzchni biurowej i 5 tys. mkw. powierzchni handlowej na parterze budynku. Zlokalizowany przy Rondzie ONZ w centrum Warszawy biurowiec ma 192 m wysokości i 40 kondygnacji. Wieżowiec został zaprojektowany przez pracownię Skidmore, Owings and Merrill we współpracy z architektami z warszawskiej AZO. Generalnym wykonawcą obiektu był Hochtief Polska. Prace nad konstrukcją rozpoczęły się w 2003 roku, budynek został oddany do użytkowania w 2006 roku. Koszt budowy Ronda 1 wyniósł 200 mln euro.

Rondo 1 został pierwszym biurowcem w Warszawie, któremu przyznano certyfikat LEED Gold dla budynków istniejących.

Biurowiec jest w tej chwili wynajęty w 95 procentach. Wśród najemców znajduje się ponad 50 międzynarodowych firm z sektora finansowego, prawnego i doradczego, w tym spółki EY, Allen & Overy, Baker & McKenzie, DZP, Dentons i Volkswagen Bank.

Fundusz BlackRock kupił 50 proc. udziałów w Rondzie 1 w 2006 roku, dwa lata później przejął cały biurowiec. Budynek ten był był największym aktywem w portfelu funduszu BlackRock Europe Property Fund II.

Reklama

„Ten wyjątkowy budynek jest jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców w Europie Wschodniej. Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 procent, co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie" – mówi Marius Schoener, dyrektor zarządzający BlackRock na terytorium Niemiec i Polski.

Po zakupie Ronda 1 łączna wartość aktywów zarządzanych przez Deutsche Asset & Wealth Management w Polsce wyniesie ponad 850 milionów euro.