"W ujęciu narastającym wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń-kwiecień 2014 roku wyniosła około 121,6 mln zł i była wyższa o około 6,0 proc. od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego" - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w kwietniu w segmencie odzieżowym (marki Vistula, Wólczanka, Deni Cler) wyniosły około 17,5 mln zł i były niższe od przychodów osiągniętych w kwietniu 2013 roku o około 0,5 proc. . W ujęciu narastającym wartość przychodów ze sprzedaży zrealizowanych w okresie styczeń-kwiecień 2014 roku w tym segmencie wyniosła około 63,6 mln zł i była wyższa o około 4,0 proc. r/r, podano także.

Przychody ze sprzedaży detalicznej zrealizowane w segmencie jubilerskim (marka W.Kruk) - wyniosły w kwietniu ok. 12,0 mln zł, co oznacza wzrost o ok. 12,7 proc.. W ciągu 4 miesięcy 2014 roku sprzedaż w tym segmencie wyniosła około 46,1 mln zł i była wyższa o około 6,1% niż rok wcześniej.

Vistula Group S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji biżuterii oraz kolekcji mody dla kobiet i mężczyzn. Od 2000 r. podstawą strategii spółki jest koncentracja wokół funkcji "operatora" marek, projektanta odzieży i dystrybutora na rynku detalicznym.