Forsal logo

Tygodnik "Wprost" przekazał nagrania prokuraturze

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
21 czerwca 2014, 10:25
Zdaniem Barcikowskiego prokuratura nie powinna była wykorzystywać ABW do akcji we "Wprost"
Zdaniem Barcikowskiego prokuratura nie powinna była wykorzystywać ABW do akcji we "Wprost"/PAP
Tygodnik "Wprost" przekazał śledczym nagrania polityków, które opublikował w ostatnim tygodniu.

Przed godz. 10.00 nośniki z nagraniami złożył w siedzibie Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga pełnomocnik "Wprost" - mecenas Jacek Kondracki. Zapewnił, że zgodnie z wczorajszą deklaracją redaktora naczelnego Sylwestra Latkowskiego, chodzi o wszystkie, w których posiadaniu było "Wprost".

"Wprost" opublikował nagrania rozmów szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza (z lipca 2013 roku) oraz byłego ministra transportu Sławomira Nowaka i byłego wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza (z lutego tego roku).

Dzisiejsza "Gazeta Wyborcza" informuje, że "Wprost" ma kolejne nagrania rozmów, m.in. byłego rzecznika rządu Pawła Grasia, szefa MSZ Radosława Sikorskiego, byłego ministra finansów Jacka Rostowskiego i ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego. >>> Czytaj więcej. Nie wiadomo, czego mogły dotyczyć rozmowy i kiedy zostały zarejestrowane. Nie wiadomo jednak, czy także te nagrania mecenas Kondracki dostarczył prokuraturze. 

Prokuratura wszczęła dochodzenie w dwóch sprawach. Jedną z nich jest nielegalne nagrywanie polityków. W związku z tym w środę doszło do przeszukania w siedzibie "Wprost", gdzie śledczy usiłowali uzyskać nośniki z nagraniami. Działania prokuratury w redakcji tygodnika skrytykowało wczoraj Ministerstwo Sprawiedliwości.

Prokuratura potwierdza

Prokuratura potwierdza - redaktor naczelny "Wprost" za pośrednictwem pełnomocnika przekazał nośnik z nagraniami polityków.
Jak czytamy w przesłanym IAR komunikacie, mecenas Jacek Kondracki złożył też oświadczenie, że nagrania te nie zawierają tajemnicy dziennikarskiej.

Materiał ten został dołączony do akt postępowania w sprawie nielegalnego podsłuchiwania polityków, prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga.

>>> Czytaj też: „Newsweek”: W ciągu pół roku Jan Kulczyk spotykał się z politykami 7 razy

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj