Ruch będzie zarządzał gospodarką magazynową CDP.pl z Grupy CD Projekt, poinformował wiceprezes Ruchu Dariusz Stolarczyk.

"Ruch SA to jedna z największych i najstarszych firm logistycznych w Polsce. (...) Nasze doświadczenie w tej materii pozwala nam na świadczenie usług magazynowych dla innych podmiotów. Cieszę się, że naszym klientem został podmiot z Grupy CD Projekt tym bardziej, że o ten kontrakt konkurowaliśmy z innymi renomowanymi firmami na rynku" - powiedział Stolarczyk, cytowany w komunikacie.

Jak podkreśla Ruch, gospodarka magazynowa pełni ważną funkcję w sprawnym zarządzaniu sprzedażą, szczególnie w branży e-commerce. Procesy magazynowe realizowane przez Ruch będą skupiały się wokół przechowywania, transportu wewnętrznego, zabezpieczenia produktów, przepływu informacji, a także przygotowywaniu zamówień do odbioru, podano również.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG, GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier oraz CDP.pl - cyfrowy dystrybutor gier wideo (m. in.: Blizzard, Sega) oraz filmów (m. in.: Disney, Discovery) w Polsce.

Założony w 1918 roku Ruch obecnie jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce z blisko 40-proc. udziałem w rynku. Dostarcza prasę do ponad 22 tys. punktów, pod marką spółki działa 2,5 tys. punktów sprzedaży detalicznej. Miesięcznie obsługuje ponad 11 mln klientów.