PZU uzyskało wszystkie niezbędne zgody i zamknęło transakcję nabycia akcji AAS Balta, lidera łotewskiego rynku ubezpieczeniowego, podała spółka.

"Oznacza to zakończenie jednego z ważnych etapów procesu przejęcia przez PZU aktywów RSA w krajach bałtyckich i Polsce. To kolejny krok w międzynarodowej ekspansji największego polskiego ubezpieczyciela" - czytamy w komunikacie.

Ubezpieczyciel przypomina, że umowa z 17 kwietnia 2014 roku przewiduje, że PZU SA przejmie również od RSA lidera rynku ubezpieczeń direct w Polsce - Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., lidera rynku litewskiego - Lietuvos Draudimas AB i estoński oddział spółki Codan Forsikring A/S. Nabycie pozostałych spółek uzależnione jest od uzyskania zgód regulatorów rynków, na których działają przejmowane spółki, a także właściwych urzędów antymonopolowych, podkreśla PZU.

"Łączna wartość przejęcia spółek RSA działających w krajach bałtyckich i Polsce to około 360 mln euro. Ekspansja międzynarodowa PZU jest jednym z kluczowych elementów strategii Grupy" - czytamy dalej w komunikacie.

Grupa PZU informowała w drugiej połowie kwietnia, że podpisała z Royal & Sun Alliance Insurance plc umowy zakupu trzech ubezpieczycieli działających w krajach bałtyckich za łączną kwotę 258 mln euro, podała spółka. Grupa ma zapłacić ok. 180 mln euro za Lietuvos Draudimas AB, ok. 48 mln euro za AAS Balta i ok. 30 mln euro za estoński oddział Codan Forsikring A/S.

>>> Czytaj też: PZU ma zgodę łotewskiej Komisji Finansowej na zakup AAS Balta