"Emisja skierowana jest do podmiotów, które spółka Biomax zamierza przejąć, płacąc za ich udziały w części gotówką, a w części nowymi akcjami. Akcje te objęte będą umową typu lock-up na okres nie krótszy niż 18 miesięcy od momentu objęcia przez nowych akcjonariuszy. Cena emisyjna zostanie określona przez spółkę i nie będzie niższa niż średnia cena akcji z ostatnich 12 miesięcy" - głosi komunikat.

Prezes spółki Wojciech Samp poinformował, że ostatnio Biomax podpisał umowę handlową z Centrum Medycznym New Med, a także list intencyjny z GEO International Polska, firmą wyspecjalizowaną w outsourcingu eksportowym. "Prowadzimy zaawansowane negocjacje z kolejnymi podmiotami, które są zainteresowane współpracą w zakresie promocji, dystrybucji i sprzedaży naszych produktów" - powiedział Samp, cytowany w komunikacie.

Spółka rozpoczęła też rozmowy na temat wprowadzenia produktów na rynek meksykański.

"Dzięki kontaktom nawiązanym podczas brazylijskich targów Hospitalar, 4 lipca podpisaliśmy list intencyjny z meksykańską organizacją Anaps, która w swoim kraju prowadzi działania na rzecz modernizacji i rozwoju rynku medycznego. Negocjujemy warunki umowy, która określi szczegóły działań, jakie podejmowane będą w związku z realizacją projektu sprzedaży eksportowej produktów Biomax w Meksyku. Ponadto jestem przekonany, że w krótkim czasie doprowadzimy do podpisania kolejnych umów, które przyczynią się do popularyzacji dermokosmetyków Emolliere i pozwolą nam dotrzeć do szerokiego grona odbiorców na rynku krajowym i zagranicznym" - dodał Samp.

>>> Czytaj też: Biomax rozpoczyna publiczną emisję 2,5-letnich obligacji, chce pozyskać 4 mln zł

Reklama

Biomax jest także w trakcie publicznej emisji obligacji. Oferowane obligacje mają 2,5-roczny okres zapadalności i 3-miesięczny kupon (odsetki będą wypłacane co kwartał). Wartość emisji ma wynieść 2-4 mln, a oprocentowanie w całym okresie odsetkowym jest stałe i wynosi 9,5% w skali roku. Zapisy na te papiery trwają od 12 czerwca do 9 lipca.

"Dzięki emisji obligacji, oraz emisji nowych akcji zamierzamy zdywersyfikować zakres działalności poprzez zakup pakietu kontrolnego m.in. w spółce PreMediCare, wyspecjalizowanej w badaniach prenatalnych. Część pozyskanych środków przeznaczymy również na zwiększenie kapitału obrotowego firmy, rozważamy także kolejne przejęcia spółek funkcjonujących w branży ochrony zdrowia" - zadeklarował Samp.

Biomax działa w branży technologii biochemicznych. Zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych technologii oraz produkcją dermokosmetyków aptecznych. Linia hipoalergicznych dermokosmetyków Emolliere dystrybuowana jest m.in. przez hurtownię farmaceutyczną Galenica Nova. Produkty dostępne są w sieciach aptek Gemini i Melissa. Od 2011 r. spółka jest notowana na rynku NewConnect.