Do obrotu na NC zostanie wprowadzonych 14.301.082 akcji. Z emisji akcji poprzedzających debiut spółka pozyskała blisko 2 mln zł. Kapitał inwestowany jest w rozbudowę asortymentu i rynkową ekspansję.

"Jeszcze w tym roku spółka chce przenieść notowania na główny parkiet GPW" - czytamy w komunikacie spółki.

Wcześniej Mysław nie wykluczał kolejnych emisji akcji i szybkiego przejścia na główny parkiet GPW.

W I kw. 2014 roku przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Mysław S.A. wyniosły 25,0 mln zł i były porównywalne do tych osiągniętych w I kw. ub.r., natomiast zysk operacyjny wzrósł 4,4 krotnie, osiągając wartość 1,43 mln zł, a EBITDA - zwiększyła się ponad 3-krotnie.

Przedmiotem działalności Grupy Kapitałowej Mysław jest produkcja wyrobów mięsnych z wykorzystaniem wszystkich dostępnych surowców, zarówno mięsa czerwonego, jak i białego. Spółka jest jednym ze znaczących podmiotów produkcji wędlin na rynku śląskim. Asortyment wyrobów produkowanych przez ZM Mysław obejmuje wędliny cienkie (kiełbasy), wędliny kanapkowe, wędzonki, wyroby gotowane (pasztety i salcesony) oraz wyroby garmażeryjne. Grupa prowadzi sprzedaż wyrobów w trzech kanałach dystrybucyjnych - do sieci handlowych (ok. 65% sprzedaży), odbiorców hurtowych w Polsce oraz odbiorców zagranicznych.