"O ponad 200 mln zł zwiększyła się w ciągu sześciu miesięcy suma depozytów – do 2,7 mld zł. Łączna kwota pożyczek na dzień 30 czerwca wynosiła 2,4 mld zł. Kapitały własne wołomińskiego SKOK wzrosły w pierwszym półroczu 2014 r. z 201,4 do 236,2 mln zł. Wynik finansowy SKOK Wołomin za pierwsze półrocze to 32,6 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Suma bilansowa na koniec czerwca br. wzrosła do 3,1 mld zł z 2,8 mld zł na koniec ub.r.

"Mamy za sobą kolejne półrocze dobrych wyników. Coraz więcej osób powierza nam swoje pieniądze, rośnie także zainteresowanie pożyczkami, oferowanymi na naprawdę atrakcyjnych warunkach" - powiedział prezes SKOK Wołomin Mariusz Gazda, cytowany w komunikacie.

Gazda podkreśla, że SKOK Wołomin cały czas rozszerza swoją ofertę. W drugim kwartale br. wystartowała oferta dla podmiotów z tzw. trzeciego sektora (fundacji, stowarzyszeń, parafii, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych).

SKOK w Wołominie obsługuje ponad 80 tys. członków - stałych klientów, których liczba z roku na rok wzrasta. Kasa prowadzi działalność w 103 placówkach położonych na terenie całego kraju, zatrudnia blisko 400 pracowników. Główne produkty SKOK Wołomin to pożyczki gotówkowe i lokaty 1-12 miesięczne dla klientów indywidualnych. Instytucja prowadzi również rachunki osobiste oraz rachunki bieżące dla działalności gospodarczej i podmiotów z sektora trzeciego.