Koleje Mazowieckie wściekłe. Remonty trakcji przyczyną spadku kursów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
11 sierpnia 2014, 14:40
Pesa - Elf Koleje Mazowieckie; źródło Pesa
Pesa - Elf Koleje Mazowieckie; źródło Pesa/Media
Rozkład jazdy na kolei po staremu, przewoźnicy są wściekli. Mimo wcześniejszych zapowiedzi, Polskie Linie Kolejowe nie zmieniły dziś rozkładu na trasie z Warszawy do Łodzi.

Dla przewoźników i pasażerów oznacza to utrzymanie utrudnień i dużych ograniczeń w ruchu pociągów. Na trasie trwa remont torów i sieci.

Najgłośniej przeciwko złej organizacji ruchu podczas tych prac protestują Koleje Mazowieckie. Rzeczniczka przewoźnika Donata Nowakowska mówi, że codzienne awarie, powodują przestoje i opóźnienia. Pasażerowie najbardziej skarżą się na niepunktualność w czasie porannego szczytu.

Osoby, które korzystają z kolejowego połączenia na tej trasie, nierzadko spóźniają się do pracy. Przyczyną zakłóceń jest naczęściej awaria zasilania w sieci trakcyjnej. Nierzadko awarie powodują pracownicy firm remontujących trasę.

W zeszłym roku na tej trasie Koleje Mazowieckie przewiozły 60 milionów pasażerów. Przeciągające się prace remontowe powodują systematyczny spadek tej liczby. Dlatego przewoźnik chciał obniżyć ceny biletów.

Zarząd firmy zwrócił się do PLK o obniżenie stawek za dostęp do torów. Niższe stawki umożliwiłyby obniżenie opłat za przejazd. Jednak Polskie Linie Kolejowe nie zgodziły się na obniżenie stawek. Ceny biletów także się nie zmienią. 

Nowy rozkład jazdy ma być wprowadzony 31 sierpnia, a zakończenie remontu linii z Warszawy do Łodzi jest planowane na przyszły rok. 

>>> Czytaj też: Pendolino na żądanie. Zobacz, gdzie zatrzyma się superszybki pociąg

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj