"W PKO Banku Polskim ze szczególną troską myślimy o edukacji ekonomicznej najmłodszych Polaków w nowoczesnym i atrakcyjnym wydaniu. Przenieśliśmy książeczki SKO do internetu, stworzyliśmy kompleksową ofertę dla dzieci i rodziców PKO Junior, a teraz uzupełniamy to o nową na rynku formę systematycznego oszczędzania. Dzięki tym działaniom prowadzimy już prawie 400 tysięcy kont dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia, pomagając im rozwijać i utrwalać dobre nawyki systematyczności i zarządzania własnym budżetem" - powiedział kierownik biznesowy projektu PKO Junior w PKO BP Michał Macierzyński.

Dzieci i młodzież mogą rozpocząć już oszczędzanie na swoim Pierwszym Koncie Oszczędnościowym, które jest uzupełnieniem oferty PKO BP adresowanej do rodziców i dzieci poniżej 13. roku życia oraz młodzieży w wieku 13-18 lat. Dyspozycję otwarcia konta oszczędnościowego mogą wydać w jednym z prawie 1,2 tys. oddziałów PKO BP rodzice dziecka korzystającego z PKO Konta Dziecka lub PKO Konta Pierwszego. Konto jest prowadzone w złotych i oprocentowane na poziomie 2% w stosunku rocznym, jeśli saldo rachunku nie przekracza 10 000 zł. Środki powyżej tej kwoty oprocentowane są na poziomie 1,6%.

W 2012 roku PKO BP zrewitalizował Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) i obecnie swoje oszczędności na nowym, internetowym koncie gromadzi już 160 tys. uczniów. Kolejnym krokiem w edukacji finansowej najmłodszych było wprowadzenie w połowie 2013 roku oferty PKO Junior, w ramach której bank otworzył już 140 tys. kont dla dzieci poniżej 13. roku życia.

Dzięki PKO Junior i SKO swoją przygodę z zarządzaniem finansami rozpoczęło już prawie 6% polskich dzieci poniżej 13. roku życia.