PZU uzyskało zgodę litewskiego organu antymonopolowego na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB od Royal & Sun Alliance Insurance plc, co oznacza, że spełnione zostały wszystkie warunki zawieszające tę transakcję, podał ubezpieczyciel.

"Zgoda została wydana pod warunkiem dokonania sprzedaży przez PZU SA biznesu obejmującego ubezpieczenia auto casco oraz biznesu obejmującego ubezpieczenia mieszkań i domów na rzecz podmiotu trzeciego w określonym terminie. Biznes mający stanowić przedmiot sprzedaży obejmuje prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń auto casco oraz prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń mieszkań i domów PZU Lietuva UAB według stanu do dnia decyzji jak również środki trwałe i umowy zawarte przez PZU Lietuva w związku z powyższymi typami ubezpieczeń" - czytamy w komunikacie.

Na początku miesiąca członek zarządu PZU Przemysław Dąbrowski informował, że PZU oczekuje, iż 31 października sfinalizuje transakcję przejęcia Lietuvos Draudimas. Spółka przyspieszyła z procesem przejęcia spółki estońskiej.

>>> Czytaj też: PZU chce sfinalizować przejęcie Lietuvos Draudimas 31 października

Pod koniec lipca PZU uzyskało zgodę Banku Litwy na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB.

Grupa PZU informowała w drugiej połowie kwietnia, że podpisała z Royal & Sun Alliance Insurance plc umowy zakupu trzech ubezpieczycieli działających w krajach bałtyckich za łączną kwotę 258 mln euro, podała spółka. Grupa ma zapłacić ok. 180 mln euro za Lietuvos Draudimas AB, ok. 48 mln euro za AAS Balta i ok. 30 mln euro za estoński oddział Codan Forsikring A/S.

Na początku lipca PZU uzyskało wszystkie niezbędne zgody i zamknęło transakcję nabycia akcji AAS Balta, lidera łotewskiego rynku ubezpieczeniowego.