"Zgoda została wydana pod warunkiem dokonania sprzedaży przez PZU SA biznesu obejmującego ubezpieczenia auto casco oraz biznesu obejmującego ubezpieczenia mieszkań i domów na rzecz podmiotu trzeciego w określonym terminie. Biznes mający stanowić przedmiot sprzedaży obejmuje prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń auto casco oraz prawa i obowiązki wynikające z ubezpieczeń mieszkań i domów PZU Lietuva UAB według stanu do dnia decyzji jak również środki trwałe i umowy zawarte przez PZU Lietuva w związku z powyższymi typami ubezpieczeń" - czytamy w komunikacie.

Na początku miesiąca członek zarządu PZU Przemysław Dąbrowski informował, że PZU oczekuje, iż 31 października sfinalizuje transakcję przejęcia Lietuvos Draudimas. Spółka przyspieszyła z procesem przejęcia spółki estońskiej.

>>> Czytaj też: PZU chce sfinalizować przejęcie Lietuvos Draudimas 31 października

Pod koniec lipca PZU uzyskało zgodę Banku Litwy na nabycie akcji Lietuvos Draudimas AB.

Grupa PZU informowała w drugiej połowie kwietnia, że podpisała z Royal & Sun Alliance Insurance plc umowy zakupu trzech ubezpieczycieli działających w krajach bałtyckich za łączną kwotę 258 mln euro, podała spółka. Grupa ma zapłacić ok. 180 mln euro za Lietuvos Draudimas AB, ok. 48 mln euro za AAS Balta i ok. 30 mln euro za estoński oddział Codan Forsikring A/S.

Na początku lipca PZU uzyskało wszystkie niezbędne zgody i zamknęło transakcję nabycia akcji AAS Balta, lidera łotewskiego rynku ubezpieczeniowego.