Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących rynków dla IKEA na świecie - twierdzi szwedzki koncern i zapowiada ambitne plany rozwoju sieci w naszym kraju.

IKEA Retail Polska zwiększyła sprzedaż o 14 proc. rok do roku do 2,38 mld zł w roku finansowym 2014 (1 września 2013 - 31 sierpnia 2014), podała spółka.

"Ostatni rok był dla IKEA w Polsce bardzo udany. Po raz kolejny udało nam się wypracować znaczący wzrost sprzedaży, a Polska pozostaje jednym z najbardziej obiecujących rynków dla IKEA na świecie. (...) Mamy bardzo ambitne plany rozwoju w Polsce. W ciągu najbliższych 20 lat chcemy zwiększyć roczne obroty do 16 mld zł, a więc prawie ośmiokrotnie. Planujemy otwierać nowe sklepy – już w drugiej połowie 2015 roku pierwszych klientów powita sklep IKEA w Bydgoszczy" – powiedziała prezes IKEA Retail w Polsce Evelyn Higler, cytowana w komunikacie.

Reklama

W sklepach IKEA w Polsce odnotowano 23 mln wizyt, przy czym połowa odwiedzin kończyła się zakupami. Od czterech lat Polska jest najdynamiczniej rozwijającym się rynkiem dla IKEA w Unii Europejskiej oraz trzecim pod względem dynamiki wzrostu sprzedaży na świecie, podano również.

Globalna sprzedaż IKEA Retail wyniosła 28,7 mld euro, co stanowi prawie 6-procentowy wzrost w porównaniu do roku finansowego 2013, a sklepy IKEA na całym świecie odwiedziło ponad 700 mln osób.

IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.

>>> Czytaj też: Fabryka Kelloga, centrum Amazona. Dla zagranicznych firm Polska jest trampoliną do podboju świata