"Odwiert poszukiwawczy realizowany jest w ramach umowy o współpracy podpisanej w marcu 2014 pomiędzy PGNiG SA i Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. Operatorem na tym odwiercie i firmą odpowiedzialną za realizację wszystkich prac jest PGNiG SA" - czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że bezpośrednie prace poszukiwawcze zostały poprzedzone spotkaniami informacyjnymi z mieszkańcami gminy Susiec na terenie której zlokalizowany jest odwiert Majdan Sopocki oraz budową drogi dojazdowej do terenu wiertni.

Odwiert Majdan Sopocki realizowany jest przez firmę Exalo Drilling z grupy kapitałowej PGNiG, a jego planowana głębokość wyniesie 3200 metrów. Prace wiertnicze potrwają około 70 dni, podano także.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i zagranicą.

Reklama

>>> Polecamy: Zagraniczne koncerny porzucają polskie łupki. To koniec marzeń o gazowej potędze?