Wspólne ćwiczenia rosyjskich i serbskich komandosów

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
9 listopada 2014, 06:45
Rosyjskie wojska desantowe trenują wspólnie z siłami specjalnymi serbskiej armii. Szkolenie w Serbii z wykorzystaniem broni palnej ma być elementem antyterrorystycznych ćwiczeń o nazwie „SREM-2014”.

Wczoraj rosyjscy i serbscy komandosi trenowali wspólne działania w ramach operacji zajęcia i zniszczenia umownej bazy terrorystów i uwolnienia zakładników. W trakcie akcji wykorzystano wojskowe drony, miotacze min, bojowe maszyny desantowe BMD-2 i helikoptery serbskiej armii. Dziś po raz pierwszy na serbskim poligonie „Nikinci” ma dojść do desantu rosyjskich spadochroniarzy i sprzętu wojskowego.

Dążąca do integracji z Unią Europejską Serbia stara się jednocześnie utrzymywać dobre relacje z Rosją. W połowie października prezydent Władimir Putin był gościem honorowym obchodów 70. rocznicy wyzwolenia stolicy Serbii spod okupacji niemieckiej. 

>>> Czytaj też: Rosyjscy eksperci: Rosji grożą wielkie emigracje, bankructwo i rozpad państwa

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: wojsko
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj