„Zarząd Grodno S.A. informuje, że w dniu 26 listopada 2014 r. podjął uchwałę nr 1/11/2014 w sprawie wznowienia oferty publicznej akcji serii C" – czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca br. Grodno zdecydowało o zawieszeniu oferty publicznej akcji serii C.

Wcześniej spółka ustaliła przedział cenowy, w ramach którego miały być przyjmowane deklaracje zainteresowania nabyciem akcji serii C, od 3,90 zł do 4,30 zł za jedną akcję. Grodno liczyło na ok. 14 mln zł na kontynuację rozwoju biznesu.

Wcześniej prezes Andrzej Jurczak w wywiadzie dla agencji ISBnews wskazywał, że przejście na GPW z NC traktuje jako "włączenie 6-tego biegu". Dzięki emisji chce stworzyć kolejne 10 oddziałów, m.in. w zachodniej Polsce. Zakłada uruchomienie nowych placówek od podstaw lub poprzez zakup istniejących punktów sprzedaży.

Według ówczesnych informacji, spółka planuje dalszy wzrost biznesu, co ma przełożyć się na 292 mln zł przychodów w roku obrotowym 2015/2016, tj. 40-procentowe zwiększenie sprzedaży w stosunku do obecnej skali działalności. W ciągu dwóch lat spółka wypracuje skumulowany wynik netto na poziomie przekraczającym 15 mln zł.

Grodno S.A. jest jednym z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działających na rynku polskim. Obecnie podstawowa działalność spółki skupia się na dystrybucji materiałów elektrotechnicznych poprzez sieć 36 punktów handlowych zlokalizowanych na terenie całego kraju.