Według niego, spółka jest na ścieżce, która pozwala na powrót do poziomu przychodów sprzed sprzedaży segmentu oddzieleń przeciwpożarowych.

"Przyrost nowych zamówień wynosi 18% r/r i poziom ten jest zgodny z naszymi oczekiwania. W III kw. kalendarzowym było widać wzrost aktywności w Polsce w każdym segmencie, dlatego przyszłość na rynku krajowym wygląda obiecująco" - powiedział Lisewski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że ożywienie sprzyja realizacji celu, jakim jest powrót do ok. 400 mln zł przychodów po sprzedaży ok. połowy biznesu pod koniec ub. r.

"Powrót do 400 mln przychodów jest realny, to nasza ambicja by powrócić do tej kwoty w czasie do 4 lat. Przyrost zamówień pokazuje, że jesteśmy na tej ścieżce, ale jeszcze musimy przyspieszyć. Pomoże w tym 25 mln inwestycji zaplanowane na 2-3 lata. Liczymy na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, Rosję - dla nich chcemy zwiększać moce produkcyjne" - wyjaśnił wiceprezes.

Lisewski dodał, że ożywienie na rynku polskim nastąpiło m.in. w budowie centrów logistycznych, także w postaci inwestycji spekulacyjnych, których "przez lata nie było". Mercor liczy również na kontrakty w ramach projektów deweloperskich planowanych przy dworcach kolejowych.

"Do aktywizacji rynku polskiego dochodzi eksport. Oceniamy, że rynek oddymiania jest warty ok. 30 mln zł na Słowacji, w Czechach więcej. Obecnie mamy po kilka mln zł przychodów w tych krajach, jest więc potencjał wzrostu. Docelowo z obu rynków możemy mieć razem od 20 do 20-kilku mln zł przychodów w ciągu 2-3 lat" - uzupełnił wiceprezes.

Na początku br. prezes spółki Krzysztof Krempeć poinformował agencję ISBnews, że Mercor uważa, iż powrót do przychodów na poziomie ok. 400 mln zł (czyli tyle, ile przed sprzedażą segmentu oddzieleń przeciwpożarowych na rzecz Assa Abloy) w ciągu 3-4 lat jest celem ambitnym, ale realnym.

W I poł. roku finansowego 2014/2015 (tj. 1 kwietnia - 30 września 2014) Mercor odnotował 11,68 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej wobec 6,18 mln zł zysku rok wcześniej, przy skonsolidowanych przychodach wynoszących odpowiednio: 104,38 mln zł wobec 105,50 mln zł rok wcześniej.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.