"Zrobimy wszystko, żeby nie było spadku przychodów w segmencie publicznym. Po okresie braku umów na rynku, zaczyna się dziać w tym sektorze. Będziemy koncentrować się na nowych tematach. Target całkowitych przychodów jest ambitniejszy niż w minionym roku" - powiedział Zborowski podczas konferencji prasowej.

Spółka chce m.in. rozwijać współpracę z Pocztą w produktach takich, jak systemy ERP, TMS okienko pocztowe, gdzie przetargi są na różnych etapach. Perspektywiczna dla integratora jest współpraca ze służbami mundurowymi. W energetyce istotny jest z kolei alians z Microsoftem, nowy rynek energetyczny tworzony przez PSE, a także liberalizacja tego rynku.

W ePodatkach - kontrakcie o wartości 180 mln zł na okres 8 lat - Sygnity spodziewa się "rozszerzeń" tego projektu.

W segmencie finansowym Sygnity "nie zamierza zwalniać", a wręcz umocnić jego pozycję w swoim backlogu. Firma ocenia, że projekty konsolidacyjne pozostaną silnym elementem na rynku umów. Firma liczy na wdrożenia systemu Calypso (obsługa treasury), czy rozwój segmentu banków hipotecznych.

Ponadto Sygnity rozważa emisję obligacji. "Obligacje zapadające pod koniec lutego musimy spłacić. Jednocześnie jest konieczność finansowania kapitału obrotowego. Obok własnych środków będziemy potrzebować finansowania zewnętrznego. Rozważamy w tej sytuacji również emisję kolejnego długu, tym razem średnioterminowego" - powiedział członek zarządu ds. finansowych Wiesław Strąk podczas konferencji.

W kwestii przepływów operacyjnych podkreślił, że w ostatnim czasie firma wystawiła faktury na 22 mln zł, z czego uzyskała już kwotę rzędu 20 mln zł.

Kilka dni temu spółka informowała, że portfel zamówień grupy na rok obrotowy 2014/2015 wynosi obecnie 328 mln zł, tj. o 2,2% więcej r/r.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,90 mln zł.