Forsal logo

Chodorkowski myśli o starcie w wyborach prezydenckich Rosji: "Silny kraj i mocna gospodarka"

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
14 grudnia 2014, 10:36
Chodorkowski widzi siebie na Kremlu, jako prezydenta tak zwanego okresu przejściowego, po dymisji Władimira Putina. W koalicji widziałby niektórych polityków z obecnego otoczenia Putina i Miedwiediewa. - Silny kraj i mocna gospodarka, tu się zgadzamy - mówi Chodorkowski o wspólnych poglądach z Putinem.

Michaił Chodorkowski w kilku kwestiach zgadza się z Władimirem Putinem. Biznesmen ułaskawiony w ubiegłym roku, po ponad 10 latach pobytu w łagrze, mówił o tym w wywiadzie dla rozgłośni „Echo Moskwy”. Dał też do zrozumienia, że rozważa ewentualne ubieganie się o urząd prezydenta Rosji.

Chodorkowski widzi siebie na Kremlu, jako prezydenta tak zwanego okresu przejściowego, po dymisji Władimira Putina. Przyznaje także, że gdyby tworzył koalicję rządzącą, to również z udziałem niektórych polityków z obecnego otoczenia Putina i Miedwiediewa. Biznesmen w wielu kwestiach podziela poglądy obecnego prezydenta.

>>> Czytaj też: Rosja jak Liban i Irak. Inwestorzy skreślają Moskwę, wycena CDS-ów rośnie

-„Silne kraj i mocna gospodarka, tu się zgadzamy” - twierdzi Chodorkowski. Dodaje też, że wsparłby ideę budowy „rosyjskiego świata”, proponowaną przez Putina. Rosyjski biznesmen, jako alternatywę dla obecnego prezydenta wskazuje: siebie, blogera Aleksieja Nawalnego i byłego ministra finansów Aleksieja Kudrina.

Michaił Chodorkowski spędził w łagrze ponad 10 lat. Skazany został za rzekome machinacje finansowe. Jednak obrońcy praw człowieka twierdzą, że biznesem padł ofiarą zemsty politycznej. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: IAR
Tematy: Rosja
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj