Dalmor z siedzibą w Gdyni oraz mLocum z siedzibą w Łodzi zwróciły się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 9 grudnia. Sprawa jest w toku, podano na stronie internetowej UOKiK.

Na początku września Polski Holding Nieruchomości (PHN) podała, że jego spółka zależna - Dalmor - zakończyła negocjacje ze spółką deweloperską mLocum i w efekcie podpisze umowę, której przedmiotem będzie budowa 6 budynków mieszkalnych na nieruchomości należącej do Dalmoru.

Dalmor podaje na swojej stronie internetowej, że jest właścicielem "korzystnie położonych" terenów w Gdyni, z wysokim potencjałem dla realizacji przyszłych projektów inwestycyjnych grupy. W przeszłości firma koncentrowała się głównie na rybołówstwie dalekomorskim i przetwórstwie rybnym, usługach portowych i chłodniczych, a także na najmie powierzchni, w tym powierzchni magazynowych i logistycznych. Od grudnia 2011 r. jest częścią grupy kapitałowej PHN.

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową. Do spółek grupy należą m.in. Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe. PHN zadebiutował na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r.

>>> Czytaj też: PHN prowadzi zaawansowane rozmowy ws. nabycia kilku nieruchomości